Накопичувачі енергії (BESS)
Накопичувачі енергії (BESS) — це високоємні енергетичні модулі, засновані на свинцево-кислотних акумуляторних батареях. Такі модулі є одними з найсучасніших, технологічних та перспективних рішень для накопичення, зберігання та розподілу енергії від поновлюваних джерел.
Сучасні енергетичні модулі є великими сховищами електроенергії, яку отримують шляхом перетворення енергії сонця та вітру. Основним елементом будь-якого енергетичного модуля є система автономних джерел струму — акумуляторні батареї, підібрані відповідно до вимог щодо ємності та номінальної напруги. Енергетичні модулі можуть застосовуватися не лише у системах автономного електропостачання, але й як резервні джерела живлення у багатоканальних енергетичних установках. Вони також підтримують стабільність напруги в мережі в регіонах з нестабільним електропостачанням або у випадках пікового споживання, коли можливостей основної мережі недостатньо.
Батарейні енергетичні модулі BESS (Battery Energy Storage System) є чудовим прикладом використання стаціонарних свинцево-кислотних акумуляторів, вироблених GNB Industrial Power, промисловим підрозділом концерну Exide Technologies. Ці акумулятори призначені для циклічної роботи та тривалих розрядів малим струмом, як, наприклад, батареї серії Solar.
Сьогодні енергетичні модулі, які пропонує GNB Industrial Power, — це акумуляторні батареї високої ємності та циклічності, змонтовані в контейнерах і стійкі до глибокого розряду. Перевага контейнерного розміщення акумуляторів полягає в їхній мобільності та універсальності, оскільки використовуються контейнери стандартного розмірного ряду, прийнятого для морських перевезень, що також підходять для транспортування автомобільним транспортом.
Майбутнє людської цивілізації тісно пов’язане з розвитком альтернативної енергетики, що є важливою складовою політики охорони довкілля. Системи перетворення і використання енергії відновлюваних джерел, таких як сонячна та вітрова енергія, є найбільш екологічно безпечними на сьогодні. Водночас існує низка питань, які ще потребують вирішення, зокрема щодо вдосконалення технологій перетворення відновлюваної енергії на електричну та підвищення їх ефективності. Також є виклики економічного, політичного і законодавчого характеру. Однак у країнах Європи впровадження альтернативної енергетики вже є економічно обґрунтованим завдяки грамотній державній політиці, спрямованій на збереження навколишнього середовища та раціональне використання природних ресурсів.