Щитове обладнання
Щити змінного струму типу ЩВП (щит власних потреб)
ЩВП це комплектні низьковольтні пристрої для струмів від 100 до 3200 А, призначені для прийому та розподілу енергії змінного струму від трансформаторів потужністю до 1600 кВА. Щит являє собою конструкцію з однієї або кількох металевих шаф і складається з:
- панелей введення;
- секційних панелей з автоматикою АВР (автоматичне введення резерву);
- розподільних панелей змінного струму;
- вимірювальних і захисних ланцюгів.
У панелі введення встановлені вимірювальні трансформатори та багатофункціональні прилади з функцією передачі даних. Секційні панелі можуть бути оснащені модулями автоматики АВР, реле контролю напруги й фаз, а також сигналізацією та місцевим управлінням вводом і секційними апаратами в ручному чи автоматичному режимі.
Відхідні панелі оснащені шинами змінного струму та автоматичними вимикачами для живлення навантажень. Сигнали про стан і аварійне відключення вимикачів можуть передаватися в систему АСУ верхнього рівня через протокол Modbus RTU.
Щит постійного струму (ЩПС)
ЩПС складається з шафи введення акумуляторної батареї та шаф розподілу середнього рівня. Шафа введення призначена для підключення акумуляторної батареї та зарядних агрегатів до шин ЩПС. Окрім комутаційної апаратури, у ній можуть бути встановлені:
- мікропроцесорна система автоматики;
- стабілізатор напруги акумуляторної батареї;
- діодний або тиристорний міст, що об’єднує секції щита;контрольно-вимірювальна апаратура;
- блоки підзаряду додаткових елементів акумуляторної батареї;
- блок діодів для зниження напруги на шинах під час заряду акумуляторної батареї.
У шафах розподілу постійного струму як комутаційна апаратура використовуються запобіжники, встановлені у роз’єднувачах-запобіжниках, та/або автоматичні вимикачі. Встановлена система безперервного контролю ізоляції включає прилади для контролю ізоляції в IT-мережах, пристрої для виявлення пошкодженого фідера та вимірювальні трансформатори.
Блок запобіжників
Блок запобіжників призначений для підключення секцій ЩПС і зарядно-підзарядного пристрою (ЗПП) до акумуляторної батареї. Щоб зменшити довжину незахищених кабелів від акумуляторної батареї до щита, блок запобіжників встановлюється безпосередньо поруч з акумуляторною батареєю. Контроль стану запобіжників здійснюється мікропроцесорною системою автоматики ЩПС. Необхідність застосування блоку запобіжників визначається проєктним рішенням для конкретної системи.