Sonnenschein

У 1910 році в місті Бюдінген (Німеччина) вчений Теодор Зонненшайн заснував завод з виробництва акумуляторів. Сьогодні цей завод є частиною концерну Exide Technologies, а Sonnenschein — торговою маркою свинцево-кислотних акумуляторів, які виробляються за технологією dryfit. У 1957 році інженери заводу розробили технологію виробництва акумуляторів з запобіжним клапаном, що реалізує процес рекомбінації кисню і водню всередині акумулятора за рахунок використання загущеного електроліту. Ця технологія отримала назву dryfit, а акумулятори — торгову марку Sonnenschein. Таким чином, вперше в світі був створений герметизований акумулятор.

В відкритих акумуляторах кисень і водень, що утворюються внаслідок дисоціації води, виходять через заливний отвір у акумуляторне приміщення. Завдяки технології dryfit вперше з’явилася можливість реалізувати процес об’єднання кисню і водню всередині акумулятора. Було досягнуто загущення звичайного електроліту до стану гелю, який згодом твердіє, утворюючи мікротріщини. Ці мікротріщини слугують «дорогою», якою кисень, що виділяється на позитивній пластині, досягає від’ємної пластини, на якій виділяється водень. Процес рекомбінації в акумуляторах Sonnenschein, що призводить до утворення молекули води, відбувається на від’ємній пластині, і коефіцієнт рекомбінації становить 98%.

Акумулятори Sonnenschein завжди мають вбудований запобіжний клапан, який спрацьовує при перевищенні тиску всередині акумулятора понад встановлене значення. Це важливий елемент безпеки акумулятора. Усі запобіжні клапани проходять контроль на спрацювання та на повернення в робочий стан.

Створення герметизованого акумулятора Sonnenschein стало значною подією ХХ століття. Виникли надійні малогабаритні джерела струму для фотоапаратів, медичної техніки та зв’язку. Це зробило можливим використання свинцево-кислотних акумуляторів у приміщеннях, де працює персонал та обладнання. Скоротився час введення акумуляторів в експлуатацію, а також зменшився обсяг робіт з обслуговування.

Під торговою маркою Sonnenschein випускаються акумулятори наступних серій:

– стаціонарні: A400, A500, A600, Solar S, Solar SB, A600 Solar

– тягові: GF-Y, GF-V, EPzV (-BS), Lithium

Кожна серія має виробничу лінійку, що охоплює різні ємності акумуляторів у межах серії.